Jaguar Land Rover vyvíja 3D head up displej, zlepší viditeľnosť v zlom počasí

Nový 3D head up displej zobrazí informácie, navigáciu a upozornenia na nebezpečenstvo (napr. hroziace neželané opustenie jazdného pruhu). Toto dokážu aj dnešné head up displeje, ale tretí rozmer posunie celý systém na novú úroveň. Nejde len o samotný zážitok. Objekty, zobrazené na head up displeji, budú umiestnené presne na konkrétne časti cesty. Vznikne tak to, čomu automobilky hovoria rozšírená realita.Spojenie vizuálnych efektov a reálneho videnia sveta z pozície vodiča má viacero výhod. Šofér sa ľahšie orientuje pri sledovaní pokynov navigácie a graficky zvýraznené čiary jazdných pruhov zlepšujú orientáciu počas zlého počasia. Podľa JLR potláčajú slabú viditeľnosť. Nemecké štúdie, na ktoré sa JLR odvoláva, navyše tvrdia, že stereoskopické 3D displeje skracujú reakčný čas na zobrazené upozornenia.

V budúcnosti môže byť technológia využitá aj na sledovanie 3D filmov pasažiermi. Pri ich sledovaní nebude potrebná osobitná obrazovka pre každého z nich ani špeciálne okuliare, ktoré poznáme z 3D kín. 3D obraz uvidia vďaka technológii, mapujúcej pohyb hlavy a očí.

Našu ponuku skladových vozidiel JAGUAR a LAND ROVER si môžete pozrieť tu.


ZDROJ: https://auto.sk/clanok/2427-jaguar-land-rover-vyvija-3d-head-up-displej

Ako sa vám páčil tento článok?

Stiahnite si bezplatne našu mobilnú aplikáciu
Tento web používa súbory cookie. Informácie o tom, ako používate tento web, sa zdieľajú s Googlom. Používaním tohto webu vyjadrujete svoj súhlas s používaním súborov cookie. Ďalšie informácie